jetomeislam.albanianforum.net
 
HomeHome  Mekka LiveMekka Live  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
esSelamuAlejkum weRahmetullah Forumi është aktiv dhe i gateshem per ata qe deshirojn të marrin pjesë me postimet e tyre, ju mirë presim dhe i miëpresim edhe shoqrin tuaj
Latest topics
» >>Hadith i Ditës<<
Jetomeislam Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 3:52 pm by Administrator

» 40 Hadithe të Pejgamberit Muhammed a.s.
Jetomeislam Icon_minitimeFri Dec 23, 2011 12:07 am by Administrator

» Viti i Ri (poezi)
Jetomeislam Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 11:44 pm by Administrator

» Gruaja në Kur'an
Jetomeislam Icon_minitimeThu Nov 10, 2011 2:44 am by Administrator

» •... Rritja e sasis se vogel te ujit ...•
Jetomeislam Icon_minitimeSun Oct 16, 2011 2:40 am by Administrator

» •...RUKJE MP3...•
Jetomeislam Icon_minitimeSun Oct 16, 2011 2:25 am by Administrator

» •...All-llahu eshte nje i Vetem ...•
Jetomeislam Icon_minitimeSat Oct 15, 2011 5:05 pm by Administrator

» •... Foto Islam ...•
Jetomeislam Icon_minitimeFri Oct 14, 2011 9:40 pm by Administrator

» Ti je kandil ndriçues!
Jetomeislam Icon_minitimeSat Aug 20, 2011 12:07 pm by sumeja

Top posters
Administrator
Jetomeislam Vote_lcapJetomeislam Voting_barJetomeislam Vote_rcap 
valmir
Jetomeislam Vote_lcapJetomeislam Voting_barJetomeislam Vote_rcap 
Motra Muslimane
Jetomeislam Vote_lcapJetomeislam Voting_barJetomeislam Vote_rcap 
MrSelefi1
Jetomeislam Vote_lcapJetomeislam Voting_barJetomeislam Vote_rcap 
sumeja
Jetomeislam Vote_lcapJetomeislam Voting_barJetomeislam Vote_rcap 
Mr.Uzeir-ibrahimi
Jetomeislam Vote_lcapJetomeislam Voting_barJetomeislam Vote_rcap 
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 12 on Wed Sep 27, 2017 1:40 pm
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Statistics
We have 29 registered users
The newest registered user is Selefu-Salih

Our users have posted a total of 21 messages in 14 subjects
June 2021
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
CalendarCalendar

View unanswered posts
 

Rregullat e Forumit

 
TopicsPosts
Last Posts
No new posts

Regullat e Forumit

Këto janë rregullat e forumit.
11Sun Jun 26, 2011 4:15 am
Administrator Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu
No new posts

Lajmërimet, kërkesat dhe vërejtjet

Rubrika e lajmërimeve nga Staffi i Forumit, kërkesave dhe vërejtjeve nga anëtarët.
00
No new posts

Prezantimi i Anëtarëve

Këtu, mund të prezantohet kush të dojë prej anëtarëve, është diçka e lirë dhe jo e detyrushme.
00
Jetomeislam Empty
 

Kur'an dhe Sunnet

 
TopicsPosts
Last Posts
No new posts

Kur'an dhe komentimi i tij

Rreth Kur`anit dhe komenteve të tij sipas metodologjisë së Ehli Sunnetit.
00
No new posts

Akidë

Rreth Akidës sipas menhexhit të Selefus-Salih.
00
No new posts

Sunneti dhe Hadithi

Rreth sunnetit dhe haditheve të Profetit (salall-llahu alejhi ue ala alihi ue sel-lem).
26Fri Feb 17, 2012 3:52 pm
Administrator >>Hadith i Ditës<<
No new posts

Fik`hu Islam

Rreth fik`hut islam.
00
No new posts

Sira - Historia Islame - Dijetarët

Këtu flitet rreth jetës së Profetit (salall-llahu alejhi ue ala alihi ue sel-lem), historisë islame dhe dijetarëve.
11Sun Oct 16, 2011 2:40 am
Administrator •... Rritja e sasis se vogel te ujit ...•
Jetomeislam Empty
 

Shtyllat e Islamit

 
TopicsPosts
Last Posts
No new posts

Shehadeti (Dëshmija islame)

Shehadeti (Dëshmija islame).
00
No new posts

Namazi

Namazi dhe rregullat e tij.
00
No new posts

Zekati

Zekati (rregulat e tij sipas Kur'anit dhe Sunnetit).
00
No new posts

Muaji i Ramazanit

Agjërimi i muajit të ramazanit.
00
No new posts

Haxhxhi

Kryerja e Haxhxhit dhe obligimet gjatë kryerjes së tij.
00
No new posts

Xhihadi në rrugën e All-llahut

Këtu do të gjeni artikuj dhe fetaua të Dijetarëve Selefij në lidhje me Xhihadin dhe rregullat e tij.
00
Jetomeislam Empty
 

Temat Islame

 
TopicsPosts
Last Posts
No new posts

Pyetje dhe Përgjigje

Parashtroni pyetjet që i keni rreth çështjeve fetare dhe Insha`All-llah do të përgjigjen Hoxhallarët. Ndërsa çdo përgjigje që do të jipet prej anëtarëve nuk do të lejohet.
00
No new posts

Këshilla të Arta nga Dijetarët

Këtu do të postohen këshilla nga dijetarët e Ehlu-Sunnetit.
00
No new posts

Këshilla nga Hoxhallarët

Këtu do të postohen këshilla nga hoxhollarët që janë të njohur më Akidë të shëndosh.
00
No new posts

Diskutime Islame

Këtu do të diskutohen ç'ështje Islame.
00
No new posts

Këshilla të Përgjithshme Islame

Artikuj me tematika të ndryshme Islame.
00
No new posts

Poezi Islame

Poezi me tematikë Islame.
78Thu Dec 22, 2011 11:44 pm
Administrator Viti i Ri (poezi)
No new posts

Shëndetësia dhe Shkenca

Këtu flitet rreth shëndetit dhe çështjeve shkencore.
00
Jetomeislam Empty
 

Gruaja dhe Familja

 
TopicsPosts
Last Posts
No new posts

Motra Muslimane dhe Familja

Këtu do të postohen tema për Motren Muslimane dhe Familjen.
11Thu Nov 10, 2011 2:44 am
Administrator Gruaja në Kur'an
No new posts

Veshja e Motrës Muslimane

Këtu do të postohen tema për veshjet e Motrës Muslimane.
00
No new posts

Shtëpia dhe Kujdesia e saj

Tema për Shtëpinë dhe Kujdesia e saj.
00
No new posts

Fëmijët Tanë

Tema për Fëmijët Tanë.
00
No new posts

Biografi -Mësueset gra të historisë Islame

Biografi të mësuesve gra.
00
Jetomeislam Empty
 

Video Islame

 
TopicsPosts
Last Posts
No new posts

Video Kur'an

Këtu postohen Video Kur'an.
00
No new posts

Video këshilla Islame

Këtu postohen Video këshilla Islame.
00
No new posts

Video të ndryshme Islame

Këtu postohen Video të ndryshme Islame.
00
Jetomeislam Empty
 

Audio Islame

 
TopicsPosts
Last Posts
No new posts

Audio Kur`an

Këtu postohen Audio Kur'an.
00
No new posts

Audio Ligjerata

Këtu postohen Audio Ligjerata.
00
No new posts

Audio Rukje

Këtu postohen Audio Rukje.
11Sun Oct 16, 2011 2:25 am
Administrator •...RUKJE MP3...•
No new posts

Audio të ndryshme Islame

Këtu postohen Audio të ndryshme Islame.
00
Jetomeislam Empty
 

Multimedia Islame

 
TopicsPosts
Last Posts
No new posts

Libraria Islame

Këtu postohen libra të dijetarëve të Ehli Sunnetit.
00
No new posts

Revista "Dëlirje & Edukim"

Këtu postohen shkrime nga Revista "Dëlirje & Edukim".
00
No new posts

Foto Islame

Këtu postohen foto Islame.
13Fri Oct 14, 2011 9:40 pm
Administrator •... Foto Islam ...•
No new posts

Kuizi Islam

Kuize Islame, pyetje rreth fesë për të provuar aftësitë tona.
00
Jetomeislam Empty
 

Interneti dhe Kompjuteri

 
TopicsPosts
Last Posts
No new posts

Programe të Ndryshme

Programe të ndryshme për kompjuter.
00
No new posts

Programe Islame

Programe të ndryshme Islame.
00
Jetomeislam Empty
 

Forum për Gjuhë tjera

 
TopicsPosts
Last Posts
No new posts

Arabic - العربية

Tema në gjuhën arabe.
00
No new posts

English

Tema në gjuhën angleze.
00
No new posts

Deutsch

Tema në gjuhën gjermane.
00
No new posts

Italiano

Tema në gjuhën italiane.
00
No new posts

Français

Tema në gjuhën franceze.
00
No new posts

Türkçe

Tema në gjuhën turke.
00
No new posts

Gjuhë tjera

Tema në gjuhën të tjera.
00
Jetomeislam Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Who is online?
Who is online?Our users have posted a total of 21 messages
We have 29 registered users
The newest registered user is Selefu-Salih
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest
Most users ever online was 12 on Wed Sep 27, 2017 1:40 pm

Registered Users: None
No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days
Legend : [ Moderators ]