Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

jetomeislam.albanianforum.net
 
HomeHome  Mekka LiveMekka Live  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» >>Hadith i Ditës<<
Viti i Ri (poezi) Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 3:52 pm by Administrator

» 40 Hadithe të Pejgamberit Muhammed a.s.
Viti i Ri (poezi) Icon_minitimeFri Dec 23, 2011 12:07 am by Administrator

» Viti i Ri (poezi)
Viti i Ri (poezi) Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 11:44 pm by Administrator

» Gruaja në Kur'an
Viti i Ri (poezi) Icon_minitimeThu Nov 10, 2011 2:44 am by Administrator

» •... Rritja e sasis se vogel te ujit ...•
Viti i Ri (poezi) Icon_minitimeSun Oct 16, 2011 2:40 am by Administrator

» •...RUKJE MP3...•
Viti i Ri (poezi) Icon_minitimeSun Oct 16, 2011 2:25 am by Administrator

» •...All-llahu eshte nje i Vetem ...•
Viti i Ri (poezi) Icon_minitimeSat Oct 15, 2011 5:05 pm by Administrator

» •... Foto Islam ...•
Viti i Ri (poezi) Icon_minitimeFri Oct 14, 2011 9:40 pm by Administrator

» Ti je kandil ndriçues!
Viti i Ri (poezi) Icon_minitimeSat Aug 20, 2011 12:07 pm by sumeja

Top posters
Administrator
Viti i Ri (poezi) Vote_lcapViti i Ri (poezi) Voting_barViti i Ri (poezi) Vote_rcap 
valmir
Viti i Ri (poezi) Vote_lcapViti i Ri (poezi) Voting_barViti i Ri (poezi) Vote_rcap 
Motra Muslimane
Viti i Ri (poezi) Vote_lcapViti i Ri (poezi) Voting_barViti i Ri (poezi) Vote_rcap 
MrSelefi1
Viti i Ri (poezi) Vote_lcapViti i Ri (poezi) Voting_barViti i Ri (poezi) Vote_rcap 
sumeja
Viti i Ri (poezi) Vote_lcapViti i Ri (poezi) Voting_barViti i Ri (poezi) Vote_rcap 
Mr.Uzeir-ibrahimi
Viti i Ri (poezi) Vote_lcapViti i Ri (poezi) Voting_barViti i Ri (poezi) Vote_rcap 
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 12 on Wed Sep 27, 2017 1:40 pm
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Statistics
We have 29 registered users
The newest registered user is Selefu-Salih

Our users have posted a total of 21 messages in 14 subjects
July 2020
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Viti i Ri (poezi)

Go down 
AuthorMessage
Administrator
Administrator
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 47
Join date : 2011-06-22
Age : 32
Location : Në Tokën e All-llahut!

Viti i Ri (poezi) Empty
PostSubject: Viti i Ri (poezi)   Viti i Ri (poezi) Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 11:44 pm

Viti i Ri (poezi)


O vëllai im, Ti je musliman dhe me Islam jeton,
Çka të shtyen o rob i Zotit festat e huaja t'i feston?Pse zemra t'u ka mbyllur e këshilla nuk dëgjon?
Pse je zhytur në mëkate, a e di kujt po i mëkaton?Sa i vogël je dhe për Lartmadhërinë e Allahut s'mendon?
Pse mëkatin e nënçmon, kur ai bëhet shkaktar e në xhehennem të dërgon.A i ke festat tua, pse festat pagane kërkon?
A nuk kënaqesh me atë që Allahu të ka dhënë?Allahu ty ta ka bërë obligim që t'iu lutesh Atij për udhëzim!
Por ti si mund të pranosh atij populli t'i bësh përngjasim?A nuk e kemi ne shembull të dëguarin tonë?
A nuk është festa e tij edhe festa jonë?Ai që e hidhëron Allahun, atë e merr yrnek?
Prej kësaj feste çfarë të mira pret...?Ai që ta kundërshton atë qe më së shumti ti e do
Për kë e bën atë sexhde, të lutem më trego?Kujt i lutesh kur je në vështërsi?
Kujt i mbështetesh kur ke ndonjë ligësi?Pse po e feston këtë festë kur të tërhiqet vërejtja?
Kush të garanton se atë natë nuk do të të zë vdekja?Nëse e do pak Zotin, mos i përkrah armiqtë e Tij!
Se mos po bëhesh prej tyre e pastaj shpresa më nuk ki!Përgatiti stafi i faqes: 'Jeto me Islam'_________________
“E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?”

Suretu: Fusilet, ajeti: 33.
Back to top Go down
https://jetomeislam.albanianforum.net
 
Viti i Ri (poezi)
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Temat Islame :: Poezi Islame-
Jump to: