Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

jetomeislam.albanianforum.net
 
HomeHome  Mekka LiveMekka Live  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» >>Hadith i Ditës<<
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 3:52 pm by Administrator

» 40 Hadithe të Pejgamberit Muhammed a.s.
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Icon_minitimeFri Dec 23, 2011 12:07 am by Administrator

» Viti i Ri (poezi)
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 11:44 pm by Administrator

» Gruaja në Kur'an
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Icon_minitimeThu Nov 10, 2011 2:44 am by Administrator

» •... Rritja e sasis se vogel te ujit ...•
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Icon_minitimeSun Oct 16, 2011 2:40 am by Administrator

» •...RUKJE MP3...•
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Icon_minitimeSun Oct 16, 2011 2:25 am by Administrator

» •...All-llahu eshte nje i Vetem ...•
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Icon_minitimeSat Oct 15, 2011 5:05 pm by Administrator

» •... Foto Islam ...•
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Icon_minitimeFri Oct 14, 2011 9:40 pm by Administrator

» Ti je kandil ndriçues!
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Icon_minitimeSat Aug 20, 2011 12:07 pm by sumeja

Top posters
Administrator
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Vote_lcapEs-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Voting_barEs-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Vote_rcap 
valmir
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Vote_lcapEs-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Voting_barEs-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Vote_rcap 
Motra Muslimane
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Vote_lcapEs-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Voting_barEs-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Vote_rcap 
MrSelefi1
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Vote_lcapEs-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Voting_barEs-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Vote_rcap 
sumeja
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Vote_lcapEs-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Voting_barEs-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Vote_rcap 
Mr.Uzeir-ibrahimi
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Vote_lcapEs-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Voting_barEs-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Vote_rcap 
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 12 on Wed Sep 27, 2017 1:40 pm
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Statistics
We have 29 registered users
The newest registered user is Selefu-Salih

Our users have posted a total of 21 messages in 14 subjects
July 2020
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu

Go down 
AuthorMessage
Administrator
Administrator
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 47
Join date : 2011-06-22
Age : 32
Location : Në Tokën e All-llahut!

Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Empty
PostSubject: Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu   Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu Icon_minitimeSun Jun 26, 2011 4:15 am

Es Selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu

Anetarë të nderuar të Forumit Jetomeislam, se pari e Falendërojme All-llahun azze ue xhel që na mundësoj hapjen e këtij Forumi. Për mirëmbajtjen e Forumit, nevojiten disa rregulla që ndalojnë nga gjërat e shëmtuara, andaj ju duhet ndjekur patjetër këto rregulla.


1. Regjistrimi është GRATIS dhe ka të drejtë regjistrimi cdo njeri.

2. Në regjistrimin tuaj, nuk lejohet të përdoren emra fyes, banal apo cfarë do emër tjetër që nuk është në përputhje me sjelljën e një njeriu në Islam.

3. Pas regjistrimit, ju mund të prezentoheni (nuk është e detyrueshme).

4.Temat duhen postuar në vendin përkatës, ndryshe ato pozicionohen në vendin e tyre nga Administratori dhe Moderatoret.

5. Çdo temë që nuk është Islame apo jashte Islamit dhe cdo temë që ekziston në forum dhe postohet për herë të dytë do të fshihet.

6. Ndalohen fyerjet në mes të anëtarëve, cfarëdo qoftë ajo.

7. Ndalohen mesazhet private PM në mes të motrave dhe vëllëzerve, ndryshe mund të vije deri të përjashtimi.

8. Kur dëshironi ta hapeni një temë të re, hapeni në rubrikën përkatëse.

9. .Nuk lejohet postimi i temave që janë marrë nga web faqë që njihen për devijime dhe bidate.

10. Avatari juaj nuk mund të përmbaje foto jo Islame, përndryshe avatari juaj do te ndryshohet ose fshihet.

11. Në firmen tuaj, nuk guxon të këtë reklamime të web faqëve apo forumeve, që janë të mbushura me bidate.

12.Lejohet marrja e materialeve nga forumet tjera apo web faqet, me kusht që të dihet burimi i tyre dhe të jenë sipas kuptimit të Selefu Salih.

13. Nuk lejohet postimi i fotografive me figura njerëzore apo kafshe. Lejohet vetëm postimi i fotografive që janë të lejuara në Islam.

14. Administratori dhe Moderatoret kanë të drejtën e mbikëqyrjes së forumit, ku mund të fshijnë, ndryshojnë, zhvendosin apo të mbyllin temat apo postimet.


Këto janë rregullat për momentin, e me kohë insheAllah do të shtohen edhe rregulla të reja në bazë të nevojes.


Allahu ju shpërbleft dhe ju ruajt.
Back to top Go down
https://jetomeislam.albanianforum.net
 
Es-selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Rregullat e Forumit :: Regullat e Forumit-
Jump to: